Published On: Thu, Jul 5th, 2012

झापामा खाजा कार्यक्रमबाट विद्यार्थी तानिए

झापा, असार २१ । सरकारी विद्यालयमा विद्यार्थी कम हुने गुनासो बढिरहेको बेला झापा, दमक–९ को विद्योदय निमाविमा भने यो शैक्षिक सत्रमा गत सालको तुलनामा निधै विद्यार्थी भर्ना भएका छन् । शैक्षिक अभिवृद्धिमा सघाउ पु¥याउन स्थानीय अभिभावकलाई क्रियाशील गराइएपछि गत ७ महिनाको अवधिमा ७० बढी विद्यार्थी थपिएका छन् ।

शैक्षिक अभिवृद्धिका लागि प्रावि तहका विद्यार्थीलाई खाजाको व्यवस्था गर्न थालिएकोले निजी विद्यालय छाडेर सामुदायिक विद्यालय पढ्न आउने विद्यार्थीहरु बढेको संख्या बढेको बताइएको छ । कक्षा एकदेखि कक्षा तीनसम्म सबै विद्यार्थीलाई दैनिक खाजा उपलब्ध गराउँदै आएको विद्यालयले जनाएको छ । उक्त विद्यालयमा हाल २१० विद्यार्थी अध्ययनरत छन् ।

विद्यालय व्यवस्थापन समितिका सल्लाहकारसमेत रहेका निर्माण समितिका अध्यक्ष केन्द्र प्रसाईंका अनुसार विद्यालय सुधार कार्यक्रमअन्र्तगत यो शैक्षिक सत्रदेखि प्रावि तहमा खाजा र उत्कृष्ट विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति प्रदान गर्न कोष बनाउने कार्य पनि थालनी गरिएको छ ।
 

Published On 651 days ago
advertisement

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

advertisement advertisement advertisement advertisement advertisement advertisement advertisement advertisement advertisement